index

Panele (moduły) fotowoltaiczne

Zastanawiasz się nad wyborem najbardziej opłacalnego systemu pozyskiwania energii elektrycznej? Postaw na rozwiązania, takie jak mikroelektrownia fotowoltaiczna. Korzystając z usług naszej firmy możesz mieć pewność, że panele, moduły oraz inne elementy, jakie posiadają instalacje fotowoltaiczne spełnią wszystkie oczekiwania, będą poprawnie zamontowane i dostosowane do wymagań danego obiektu.

Rodzaje paneli fotowoltaicznych

Zajmujemy się kompleksową obsługą domów, mieszkań, firm a nawet gospodarstw rolnych. Standardowe panele, które znajdziesz w naszym asortymencie dzielą się na moduły połączone w sposób równoległy lub szeregowy. Z kolei elementem składowym każdego modułu są ogniwa wykonane z krystalicznego krzemu.

Istnieje kilka rodzajów paneli dostępnych w naszym asortymencie:

  • monokrystaliczne – ciemne i jednobarwne. Są to kwadraty o ściętych bokach wykonane z kryształu monolitycznego krzemu. Odróżnia je wysoka sprawność, lecz jednocześnie wysoki koszt zakupu.
  • polikrystaliczne – tworzone są z modułów wyprodukowanych z krzemu powstałego z monokryształów. Dostępne są w kształcie kwadratów lub prostokątów. Są jaśniejsze niż modele monokrystaliczne – zazwyczaj niebieskie. Charakteryzują się one niższą ceną w przeliczeniu na wat mocy.

Koszt i montaż instalacji fotowoltaicznej

Nasze usługi są kompleksowe, więc proponujemy nie tylko sprzedaż , ale i montaż instalacji – ogniw, modułów - do przetwarzania energii słonecznej. Panele można zamontować wszędzie tam, gdzie dociera słońce. Pomagamy w wyborze odpowiedniego miejsca, a także optymalnego kąta nachylenia. Cały proces montażu trwa zazwyczaj od 1 do 3 dni, a zależy głównie od wielkości instalacji i warunków pogodowych.

Jeżeli chodzi o koszty zamontowania fotowoltaika należy pamiętać, że jest to inwestycja na lata. Nawet jeżeli jest to z pozoru duży wydatek brak konieczności płacenia rachunków za prąd powoduje, ze każdy kolejny rok używania systemu zwiększa nasz zysk. Początkowo na mikroelektrownię należy zgromadzić kapitał od 17 do nawet 35 tysięcy złotych. Są to przybliżone koszty dla instalacji montowanej w domach jednorodzinnych, gdzie zużycie roczne to w przybliżeniu 4 tysiące kWh.


Inwertery (falowniki) fotowoltaiczne

INWERTER zwany również falowanikiem: to "serce" każdej instalacji fotowoltaicznej, służące do zmiany prądu ze stałego (DC) na zmienny (AC), tak aby można go było użyć do zasilenia wszystkich urządzeń w naszym domu lub firmie i zsynchronizować naszą mikroelektrownię z siecią. 

W ofercie firmy PV Instalator Polska znajdą Państwo najlepsze dostępne na rynku inwertery europejskich i światowych producentów (m.in. nowoczesne falowniki Solar Edge wraz z optymizerami mocy).